Baza wiedzy

1. Ból zęba

Kiedy  następuje, prosimy o kontakt, powody mogą być różne jak i różne mogą być konsekwencje zaniechania pomocy na czas.

2. Silny ból samoistny

Jeśli ból się nasila przy delikatnym bodźcu, np. dotknięcie językiem, możemy mieć do czynienia z ostrym stanem zapalnym tkanek okołowierzchołkowych, należy umówić się na wizytę.

3. Ból pojawiający się okreswo

Trudny do sprecyzowania, możliwe nieodwracalne uszkodzenie nerwu poprzez długotrwały stan zapalny w zębie lub choroby dziąseł, należy umówić się na wizytę.

4. Ból zęba – po leczeniu

nadwrażliwość zębiny po założeniu wypełnienia, przeciążenie w zgryzie wymagają korekty, należy umówić się na wizytę

5. Ból po ekstrakcji zęba

przez kilka dni (2-3 dni) jest  dopuszczalny, jeśli się przedłuża, należy umówić się na wizytę.

6. Urazowe uszkodzenia zębów

Uraz w obrębie jamy ustnej zgłaszamy niezwłocznie stomatologowi,trzeba zdiagnozować uraz i ocenić i wdrożyć odpowiednie postępowanie, należy umówić się na wizytę.

 •  Ukruszenie zęba – ząb nie boli, jesteśmy w stanie odbudować go na tej samej wizycie.

W zależności od stopnia uszkodzenia możemy wykorzystać odłamany fragment, wykonać obudowę z kompozytu, licówkę porcelanową lub koronę porcelanową.

 • Złamanie zęba – przeważnie konieczne jest w tym przypadku leczenie kanałowe a następnie odbudowa protetyczna.
 • Wybicie zęba –czas działa na niekorzyść! im szybciej zostaną podjęte kroki, tym większe powodzenie zabiegu wprowadzenia wybitego zęba w jego miejsce i unieruchomienie na okres 2-3 tygodni. Po urazie należy ząb przechowywać w soli fizjologicznej/ płynie do soczewek kontaktowych i w czasie nieprzekraczającym 1 godzinę od urazu – znaleźć się na fotelu dentystycznym.

Zęby po urazach należy okresowo kontrolować u dentysty badaniem wewnątrz ustnym i radiologicznie wykonując zdjęcie, pomoże to zaradzić bądź wykryć we wczesnym stadium bezobjawowe powikłania.

7. Znieczulenie

 • do zabiegów, których jest częścią procedury, nie jest doliczana opłata,
 • jeśli zastrzyk jest zawsze nieprzyjemny, do stosujemy żel znieczulający przed zastrzykiem,
 • znieczulenie, z zależności jakiego typu, może się utrzymywać od 1 godziny do 4 godzin,
 • po zabiegach przeprowadzonych ze znieczuleniem, należy uważać ze spożywaniem gorących napojów/potraw a także z posiłkami które należy dokładnie przeżuwać, 

8. Recepcja

Na terenie recepcji możecie się Państwo umówić na wizytę, dowiedzieć o zakresie i cenach za nasze usługi jak również wnieść opłatę za wizytę w formie gotówkowej lub bezgotówkowej.

9. Oczekując na wizytę do swojej dyspozycji mają Państwo

 • możliwość odświeżenia jamy ustnej w łazience – jeśli zapomnicie Państwo swojej szczoteczki lub pasty, mamy do zaoferowania zarówno szczoteczki jak  i pasty, dostępne w rejestracji,
 • każdy gabinet ma osobne piętro z wygodnymi meblami w poczekalni 
 • prasę oraz wybór miesięczników dla Pań i Panów
 • na naszych najmłodszych pacjentów czekają tutaj tablica magnetyczna, tablica naścienna, kolorowanki i kredki, kreda

10. Rezerwacja terminów wizyt i punktualność

 • Rezerwacji terminu wizyty można dokonać osobiście lub telefonicznie – są to najszybsze sposoby.
 • Dzień wcześniej wysyłane są do Państwa, na podany numer komórkowy, SMSy powiadamiające o wizycie.
 • W sytuacji uniemożliwiającej pojawienie się w Stomatologii Dent-Lux, prosimy poinformowanie rejestracji.

11. Gabinety

Zespół stomatologiczny znajdujący się w gabinecie to lekarz z asystentką, która aktywnie uczestniczy podczas zabiegu.

12. Gabinet Higienizacyjny

Tutaj przyjmuje dyplomowana higienistka, oferująca:

 • zabiegi z zakresu profilaktyki próchnicy, chorób dziąseł i przyzębia  
 • instruktaże higieniczne odpowiednio dobrane do potrzeb pacjenta
 • asortyment do profilaktyki

13. Zgody na leczenie i wskazania dla pacjenta po zabiegu

Przed niektórymi zabiegami mogą być Państwo poproszeni o podpisanie zgody na leczenie.

Po zabiegach dostaniecie Państwo zalecenia, które znacząco wpłyną na komfort rekonwalescencji.

14. Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez Stomatologii Dent-Lux Janina Mroczkowska na zdrowie ludzi i środowisko

Podstawa prawna: ustawa Prawo Atomowe / Dz. U. 2019 poz. 1792/ zgodnie z ar. 32 c pkt. 2

Jednostka prowadzi działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące w celach medycznych polegającej na uruchomieniu pracowni rentgenowskiej i stosowaniu aparatów rtg.

Jednostka prowadzi kontrolę narażenia pracowników za pomocą dawkomierzy  środowiskowych. W ciągu 12 miesięcy 2021r nie stwierdzono przekroczenia dawek granicznych dla personelu oraz osób z ogółu ludności, przebywających na terenie  i w otoczeniu jednostki organizacyjnej.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie dawek granicznych promieniowania jonizującego (Dz.U. z 2005 poz. 168) oraz znowelizowanej ustawy Prawo Atomowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1792) – dopuszczalna wartość narażenia na promieniowanie jonizujące wynosi:

 • Pracownicy – 20 mSv/rok na całe ciało i oczy; 500 mSv/rok na dłonie, przedramiona;
 • Ogół ludności – 1m Sv/rok na całe ciało; 15 mSv na oczy; 50 mSv/rok na skórę.

Na podstawie pomiarów środowiskowych stwierdza się, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące w ciągu 2021r. nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.

Co o nas mówią?

Ocena naszych pacjentów:

opinie

Wizyta w tym gabinecie jest zawsze w miłej atmosferze. Pani recepcjonistka pomocna i uśmiechnięta. Pani doktor zawsze wytłumaczy co będę miał robione i dodatkowo mam zawsze informację co jeszcze powinien zrobić. Dzięki temu mogę zaplanować następne wizyty. Jestem zadowolony z usług i obsługi.

Karol Dubiaho

opinie

Do Pani doktor Mroczkowskiej przyjeżdżam znad morza. Nikt, nigdy nie zadbał o moje uzębienie w tak profesjonalny i kompleksowy sposób. Pani doktor jest artystką! Jak nikt potrafi uratować nawet najgorszy przypadek. Polecam z całego serca. ❤️❤️❤️ Obsługa pierwsza klasa ❤️

Gosia Prange

opinie

To jest najlepszy gabinet stomatologiczny w jakim byłem. Panuje tam bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm. Pani z recepcji bardzo kulturalna i przemiła kobieta, nawet sama powiadamia o wizycie sms za co ogromny plus. Jeśli chodzi o samą wizytę również moge pochwalić. Ja byłem akurat ...

Pablo006able

opinie

Bardzo polecam.Miły personel profesjonalne podejście do pacjenta,szczególnie dla dzieci bojących się dentysty.Dodatkowo jest gaz rozweselający i nie ma problemu z leczeniem.Moje dziecko chętnie przychodzi leczyć ząbki.

Elżbieta Mańkowska

opinie

Polecam!!! Jestem bardzo zadowolona))) Profesjonalny lekarz z bardzo dobrym podejściem do pacjenta. Zabiegi wykonane bez problemu, z największą starannością. Bardzo profesjonalna i miła obsługa. Dziękuję.

Liubov Solianyk

opinie

Wizyta w tym gabinecie jest zawsze w miłej atmosferze. pani recepcjonistka pomocna i uśmiechnięta. pani doktor zawsze wytłumaczy co będę miał robione i dodatkowo mam zawsze informację co jeszcze powinien zrobić. dzięki temu mogę zaplanować następne wizyty. jestem zadowolony z usług i obsługi.

Karol

Godziny otwarcia

pon-czw 13:00-20:30
pt.: 9:00-17:00

Odwiedź nas

ul. Gen. Władysława Sikorskiego 28,
96-300 Żyrardów,