Periodontologia

Periodontologia i lekarz periodontolog w Żyrardowie

Zdrowe zęby to nie tylko zdrowe twarde tkanki, to również zdrowe przyzębie.

Dziąsła i elementy zawieszenia zęba utrzymane w zdrowiu gwarantują piękny uśmiech i stabilnie funkcjonujące zęby. 

Rekonwalescencja periodontologiczna to :

  • zażegnanie  krwawiących dziąseł (kiretaz zamknięty, kiretaz otwarty) 
  • pokrycie recesji dziąsłowych, kiedy ząb optycznie zaczyna być coraz dłuższy, a w odczuciu pacjenta dodatkowo wrażliwy na bodźce zewnętrzne
  • wydłużenie klinicznej korony, aby móc uratować ząb, zniszczony na granicy z dziąsłem lub poddziąsłowo.
  • przeszczepy tkanek miękkich

Nawet prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej może nie uchronić nas przed rozwojem choroby przyzębia. Bakterie często znajdują drogę w miejscach niedostępnych dla szczoteczki, a następnie zaczynają się rozwijać powodując później dolegliwości. Zabiegi, które wykonujemy w naszym gabinecie pozwalają Pacjentom zatrzymać rozwój chorób i uratować własne zęby.

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem tkanek otaczających ząb. Skutecznie leczymy choroby przyzębia – przeprowadzając kompleksowo zabiegi periodontologiczne, stosując najnowsze metody i procedury leczenia. Wykonujemy zabiegi kompleksowo, pozwalając na każdym etapie choroby przyzębia zatrzymać jej rozwój. Podczas regularnych wizyt kontrolujemy również tkanki wokół zębów, co pozwala na wykrycie choroby już we wczesnej fazie i szybkie reagowanie, co pozwala na skuteczne leczenie i regenerację tkanek.
W przypadku jeśli dziąsła są w stanie zapalnym przeprowadzamy odpowiednie zabiegi celem umożliwienia Pacjentowi lepszej higieny i ochrony tkanki i zębów, a tym samym zmniejszenie stanu zapalnego i ilości bakterii.

Zabiegi wykonywane w naszej praktyce pozwalają również na powstrzymanie zapalenia, aby nie rozprzestrzeniało się na tkanki i zęby sąsiednie. Jeśli proces zapalny nie zostanie w odpowiednim czasie zatrzymany, to choroby przyzębia (włączając zapalenie dziąseł i paradontozę) pozostawione bez profesjonalnego leczenia mogą doprowadzić do całkowitej utraty zębów.

Zwracamy bardzo dokładną uwagę podczas wykonywania innych zabiegów oraz wizyt profilaktycznych na zmiany tkanek wokół zębów, tak aby już we wczesnym stadium zdiagnozować potencjalne niebezpieczeństwo. Późno postawiona diagnoza może przyczynić się to do zaniku dziąseł, a w konsekwencji do zaniku kości, w której umieszczony jest ząb.

Sprawdź aktualne ceny naszych usług

Twoja ocena:
Oceń podstronę
Udostępnij:

Godziny otwarcia

pon-czw 13:00-20:30
pt.: 9:00-17:00

Odwiedź nas

ul. Gen. Władysława Sikorskiego 28,
96-300 Żyrardów,