Periodontologia

Periodontologia i lekarz periodontolog w Żyrardowie
Nawet prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej może nie uchronić nas przed rozwojem choroby przyzębia. Bakterie często znajdują drogę w miejscach niedostępnych dla szczoteczki, a następnie zaczynają się rozwijać powodując później dolegliwości. Zabiegi, które wykonujemy w naszym gabinecie pozwalają Pacjentom zatrzymać rozwój chorób i uratować własne zęby.

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem tkanek otaczających ząb. Skutecznie leczymy choroby przyzębia – przeprowadzając kompleksowo zabiegi periodontologiczne, stosując najnowsze metody i procedury leczenia. Wykonujemy zabiegi kompleksowo, pozwalając na każdym etapie choroby przyzębia zatrzymać jej rozwój. Podczas regularnych wizyt kontrolujemy również tkanki wokół zębów, co pozwala na wykrycie choroby już we wczesnej fazie i szybkie reagowanie, co pozwala na skuteczne leczenie i regenerację tkanek.
W przypadku jeśli dziąsła są w stanie zapalnym przeprowadzamy odpowiednie zabiegi celem umożliwienia Pacjentowi lepszej higieny i ochrony tkanki i zębów, a tym samym zmniejszenie stanu zapalnego i ilości bakterii.

Zabiegi wykonywane w naszej praktyce pozwalają również na powstrzymanie zapalenia, aby nie rozprzestrzeniało się na tkanki i zęby sąsiednie. Jeśli proces zapalny nie zostanie w odpowiednim czasie zatrzymany, to choroby przyzębia (włączając zapalenie dziąseł i paradontozę) pozostawione bez profesjonalnego leczenia mogą doprowadzić do całkowitej utraty zębów.

Zwracamy bardzo dokładną uwagę podczas wykonywania innych zabiegów oraz wizyt profilaktycznych na zmiany tkanek wokół zębów, tak aby już we wczesnym stadium zdiagnozować potencjalne niebezpieczeństwo. Późno postawiona diagnoza może przyczynić się to do zaniku dziąseł, a w konsekwencji do zaniku kości, w której umieszczony jest ząb.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress