Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza jest pierwszym etapem zadbania o stan jamy ustnej.

To pełen przegląd jamy ustnej wraz z badaniem klinicznym, wywiadem oraz diagnostyką obrazową. Lekarz dentysta leczy  wypełnia zniszczone próchnicą zęby, wymienia nieszczelne wypełnienia oraz kieruje pacjenta do specjalistów stomatologii celem kontynuacji leczenia według potrzeb. 

Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej to :

  • konsultacje/ przeglądy/ diagnostyka stanu jamy ustnej 
  • leczenie zębów stałych
  • bezpośrednie korekty/ odbudowy/ rekonstrukcje kształtu zębów
  • przygotowanie zębów do leczenia przez innych specjalistów
  • znoszenie nadwrażliwości

Świadcząc kompleksowy i szeroki zakres usług, kładziemy duży nacisk na diagnostykę i możliwie szybkie usuwanie powstających ognisk choroby. Wykorzystywany przez nas sprzęt diagnostyczny i nasze doświadczenie zapewnia naszym Pacjentom wczesne wykrycie pojawiających się na przestrzeni lat nieprawidłowości, które nieleczone prowadzą do dyskomfortu a nawet bólu.

Dbając o jakość i trwałość wykonywanych zabiegów, zajmujemy się stomatologią zachowawczą. Stomatologia zachowawcza to leczenie i wypełnianie ubytków próchnicowych oraz ubytków powstałych z innych przyczyn za pomocą nowoczesnego sprzętu i światłoutwardzalnych materiałów stomatologicznych. W celu przywrócenia naturalnego kształtu, koloru oraz funkcji zębów proponujemy indywidualnie dobierane rozwiązań. Leczenie ubytków może być zupełnie bezbolesne, dzięki miejscowo stosowanym środkom znieczulającym (odpowiednio dobieranych biorąc pod uwagę również prośby Pacjentów o bardzo niskim progu bólu).

Zapewniając wczesne wykrycie, zdiagnozowanie i usunięciu ubytków tkanek zęba, nasi Pacjenci unikną powikłań w postaci bólu zęba czy dyskomfortu. Stosowana przez nas profilaktyka i zbiegi stomatologii zachowawczej pozwalają Pacjentom znacznie dłużej cieszyć się własnym naturalnym i estetycznym uśmiechem. Stosując najnowsze kompozyty, które pozwalają na odbudowę zębów przednich i tylnych w sposób niewidoczny dla oka możemy całkowicie zamaskować i w pełni zabezpieczyć ubytki. W odbudowach zębów bocznych zapewniając większą trwałość i wytrzymałość zęba wykonujemy rekonstrukcje typu Inlay/Onlay materiałami kompozytowymi i porcelanowymi, zapewniając również niezwykłą estetykę.

Kompleksowy zakres usług stomatologii zachowawczej oferowanych w naszej praktyce pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem i własnymi, naturalnymi zębami przez wiele lat.

Sprawdź aktualne ceny naszych usług

Twoja ocena:
4.3/5 - (3 votes)
Udostępnij:

Godziny otwarcia

pon-czw 13:00-20:30
pt.: 9:00-17:00

Odwiedź nas

ul. Gen. Władysława Sikorskiego 28,
96-300 Żyrardów,