Endodoncja mikroskopowa

Leczenie kanałowe Żyrardów

Ostatnią szansą na pozostawienie własnego zęba w jamie ustnej jest leczenie  kanałowe.

Odpowiednio dobrana przez specjalistę endodoncji metoda opracowania i wypełnienia kanałów korzeniowych,ma za zadanie cofnięcie się zmian okołowierzchołkowych,to znaczy  pozbycie się przewlekłego lub ostrego stanu zapalnego.

Zmiany okołowierzchołkowe to nic innego jak ubytek w kości, powstały wskutek obecności bakterii. Antybiotyk sam w sobie nie jest w stanie zatrzymać i odwrócić tego procesu. 

W naszej Placówce endodonta wspomaga się mikroskopem, endometrem i RTG, aby precyzyjnie przeprowadzić proces wyleczenia zębów.

Dobrze wyleczony ząb to ząb, który nie przysporzy powikłań oraz może w przyszłości służyć również jako filar pod prace protetyczne.

W zakresie leczenia kanałowego oferujemy:

  • pierwotne wyleczenie zębów
  • powtórne wyleczenie zębów / rewizje
  • usuwanie pozostawionych narzędzi ze światła kanału

Endodoncja Mikroskopowa

W naszym gabinecie staramy się uratować każdy ząb. Pacjenci bardzo często zbyt długo zwlekają z decyzją o podjęciu leczenia – czekają aż zacznie boleć i dopiero postanawiają udać się na wizytę. W takiej sytuacji proponujemy rozwiązania, które mogą pozwolić na zachowanie swoich naturalnych zębów. Jednym z nich jest przeprowadzenie zabiegów z zakresu endodoncji.

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe Żyrardów polega na precyzyjnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych w chorym zębie, a także na ich szczelnym wypełnieniu zapobiegającemu przedostawaniu się bakterii do organizmu Pacjenta.

Leczenie kanałowe Żyrardów to często jedyny sposób na uratowanie zęba. W naszym gabinecie leczymy zęby z zapaleniem, martwicą lub zgorzelą miazgi, usuwając wewnętrzną, zainfekowaną tkankę zęba. Podczas zabiegów następuje oczyszczanie, odkażanie oraz szczelne wypełnienie kanału lub kanałów korzeniowych.

Leczenie kanałowe przeprowadzamy z użyciem mikroskopu firmy KARL KAPS dzięki czemu jesteśmy w stanie wyleczyć zęby, które wcześniej skazane byłyby na usunięcie. W tej zaawansowanej technologii możemy lepiej zdiagnozować ząb, odnaleźć niewidoczne na zdjęciu RVG dodatkowe kanały oraz z dużo większą precyzją przeprowadzić każdy etap leczenia.
W leczeniu kanałowym wykorzystujemy nowoczesne rozwiązanie – EndoPilot Comfotr Plus niemieckiej firmy Schlumbohm.

Zabiegi leczenia kanałowego (czy też powtórnego leczenia kanałowego) przeprowadzamy przy wykorzystaniu koferdamu – osłony chroniącej obszar zabiegowy od bakterii w trakcie zabiegu. Dzięki wysokiej dbałości o szczegóły wykonywane przez nas zabiegi pozwalają na osiągnięcie najlepszych jakościowo i długotrwałych efektów.

Sprawdź aktualne ceny naszych usług

Twoja ocena:
4.7/5 - (4 votes)
Udostępnij:

Godziny otwarcia

pon-czw 13:00-20:30
pt.: 9:00-17:00

Odwiedź nas

ul. Gen. Władysława Sikorskiego 28,
96-300 Żyrardów,