Profilaktyka

W relacjach z naszymi Pacjentami dbamy o ich dobre samopoczucie i dlatego kładziemy duży nacisk na dokładną profilaktykę uzębienia i jamy ustnej. Jesteśmy zwolennikami zasady, iż lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego przy każdej wizycie nasze asystentki odpowiedzą na Państwa pytania i doradzą jak prawidłowo dbać o swoje zęby.

Podczas wizyt profilaktycznych wykonujemy badanie zębów w powiększeniu, aby nawet najmniejsze podejrzenie próchnicy wykryć we wstępnej fazie. Systematyczne zabiegi profilaktyczne odgrywają najważniejszą rolę w zapobieganiu próchnicy, chorobom przyzębia i jamy ustnej.
Regularne wizyty w gabinecie w połączeniu z korzystaniem z zabiegów profilaktycznych pozwalają na zachowanie własnego zdrowego uzębienia i naturalnego uśmiechu do późnej starości. Zabiegi higienizacji i właściwa profilaktyka pozwolą na eliminację przykrego zapachu z ust, natomiast zabiegi usuwanie kamienia nazębnego i osadu zmniejszą przebarwienia (od papierosów, kawy, herbaty, itp.), a także zapewnią poczucie świeżości i dobre samopoczucie.
Zabiegi profilaktyczne wykonywane w naszym gabinecie:

  • scaling
  • piaskowanie
  • usunięcie kamienia naddziąsłowego i poddziąsłowego
  • lakowanie zębów
  • lakierowanie zębów (fluoryzacja)
  • redukcja nadwrażliwości zębów
  • instruktaż prawidłowej higienizacji jamy ustnej

Warto pamiętać, iż profilaktyka jest również potrzebna u dzieci, a zwłaszcza w okresie wyrzynania się zębów stałych, aby zapobiec powstawaniu ognisk choroby, które mogą się utrzymywać przez całe życie zębów Pacjenta.

Sprawdź aktualne ceny naszych usług

Twoja ocena:
Oceń podstronę
Udostępnij:

Godziny otwarcia

pon-czw 13:00-20:30
pt.: 9:00-17:00

Odwiedź nas

ul. Gen. Władysława Sikorskiego 28,
96-300 Żyrardów,