Leczenie próchnicy

Leczenie próchnicy Żyrardów

Poprzez rozmowy z naszymi pacjentami zdajemy sobie sprawę, że wiedza o tym, iż próchnica jest chorobą zakaźną nie jest powszechnie znana. W związku z tym, że próchnica jest chorobą zakaźną oznacza to dla pacjentów, ze nikt z nią się nie rodzi. Skoro próchnica nie jest wrodzoną chorobą, lecz nabytą w wyniku naszych zachowań, to znaczy, że nie jesteśmy na nią skazani.
Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wiemy, że najskuteczniejszą metodą wyleczenia próchnicy jest wczesne zdiagnozowanie.

Podczas każdej wizyty przeprowadzamy badanie mające na celu zdiagnozowanie, czy u pacjenta nie występują początki próchnicy. Takie rozpoznanie może odbyć się praktycznie tylko podczas wizyty w naszym gabinecie, ponieważ pacjent nie jest w stanie zauważyć tego sam u siebie. Dodatkowo wielokrotnie jedynym sposobem na wykrycie ubytków próchnicowych są zdjęcia RTG. W przypadku wykrycia zmian próchniczych podczas wizyty, konieczne jest zaplanowanie i podjęcie leczenia próchnicy
Profilaktyczne badania są bardzo ważne, ponieważ sama próchnica nie boli. Ból może występować w przypadku podrażnionego nerwu w chorym zębie. Wystąpienie takiego bólu oznacza, że zwlekaliśmy z leczeniem za długo.
Tylko regularne wizyty u dentysty mogą skutecznie ochronić nas przed skutkami próchnicy, która wcale nie jest tak łatwo wykrywalna, jak czasem może się wydawać.

Twoja ocena:
Oceń podstronę
Udostępnij:

Godziny otwarcia

pon-czw 13:00-20:30
pt.: 9:00-17:00

Odwiedź nas

ul. Gen. Władysława Sikorskiego 28,
96-300 Żyrardów,