Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe Żyrardów

Leczenie kanałowe Żyrardów
W naszym gabinecie staramy się uratować każdy ząb. Pacjenci bardzo często zbyt długo zwlekają z decyzją o podjęciu leczenia – czekają aż zacznie boleć i dopiero postanawiają udać się na wizytę. W takiej sytuacji proponujemy rozwiązania, które mogą pozwolić na zachowanie swoich naturalnych zębów. Jednym z nich jest przeprowadzenie zabiegów z zakresu endodoncji.

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe Żyrardów polega na precyzyjnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych w chorym zębie, a także na ich szczelnym wypełnieniu zapobiegającemu przedostawaniu się bakterii do organizmu Pacjenta.

Leczenie kanałowe Żyrardów to często jedyny sposób na uratowanie zęba. W naszym gabinecie leczymy zęby z zapaleniem, martwicą lub zgorzelą miazgi, usuwając wewnętrzną, zainfekowaną tkankę zęba. Podczas zabiegów następuje oczyszczanie, odkażanie oraz szczelne wypełnienie kanału lub kanałów korzeniowych.

W naszej praktyce zabiegi leczenia kanałowego przeprowadzamy przy użyciu nowoczesnych i trwałych materiałów, a nasze doświadczenie oraz wykorzystywany sprzęt pozwalają na leczenie kanałowe Żyrardów z gwarancją skuteczności – wyleczenia zęba, który bez takiego leczenia byłby skazany na usunięcie.

Do precyzyjnego oznaczania długości kanału stosujemy endometr ENDOPilot Comfort PLUS, który pozwala na dokładniejsze opracowanie kanałów korzeniowych. Endometr pozwala na mierzenie długości kanałów w sposób całkowicie bezbolesny i nieuciążliwy dla Pacjenta. Wykorzystując go w trakcie zabiegów można prawidłowo opracować kanały bez konieczności kilkukrotnego wykonywania zdjęć RTG. Dodatkowo badanie endometrem jest całkowicie bezpieczne również dla kobiet w ciąży i dzieci.

Zabiegi leczenia kanałowego (czy też powtórnego leczenia kanałowego) przeprowadzamy przy wykorzystaniu koferdamu – osłony chroniącej obszar zabiegowy od bakterii w trakcie zabiegu. Dzięki wysokiej dbałości o szczegóły wykonywane przez nas zabiegi pozwalają na osiągnięcie najlepszych jakościowo i długotrwałych efektów.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress